Vizija

 

„Būk tas pokytis, kurį nori matyti pasaulyje.“ Mahatma Gandhi

Negaliu likti abejinga matydama tą, kuris yra ten, kur pati kažkada buvau. Tai svarbi mano gyvenimo istorijos dalis. Žinau, ką reiškia gyventi praradus savastį, kitų norus iškelti aukščiau savo, bandyti priimti tai, kas slopina gyvybingumą, individualumą, kūrybingumą. Taip pat žinau, koks šviesus ir prasmingas tampa gyvenimas, kai sąmoningai atsiveri tiesai ir gyvenimui, jauti harmoniją ir dėkingumą už tai, ką turi, besąlygiškai priimi save ir šalia esančius tokius, kokie jie yra.

  • Noriu padėti tiems, kas nepatyrė saugios ir šiltos vaikystės, todėl neišmoko savęs mylėti ir vertinti, bet prisiėmę kaltę ar nepalūžtančiojo kaukę aukojasi, rūpinasi kitais pamiršdami save, neturi savigarbos, nemyli savęs, skriaudžia patys save ar leidžia tai daryti kitiems. Kai jaučiamės tušti ir menkaverčiai, griebiame bet ką, kas pasipainioja mūsų kelyje, tikėdamiesi, kad mus pagaliau užpildys, pagaliau jausimės verti kažko, pilni, reikalingi, bet iš tikrųjų įpuolame į dar didesnę tuštumą ir vienišumą. Išdrįskite pamilti save – tai nuostabi patirtis.
  • Trokštu būti šalia tų, kas tikrąja šio žodžio prasme išgyvena „pragarą“ – įvairias netektis: skyrybas, mirtį, sužino diagnozę apie sunkią ligą. Esu pasiruošusi švelniai ir rūpestingai kartu tvarstyti žaizdas – išklausyti, būti šalia, priimti visus jausmus ir emocijas, nevertinti, neslopinti, neneigti patiriamų išgyvenimų. Priimti kito skausmą reikia daug drąsos, nes įsileisdamas jį tampi svetimo skausmo liudytoju, todėl prisiimi dalį atsakomybės.
  • Noriu padėti žmonėms pamilti save – pamatyti, kokie unikalūs, nuostabūs ir žmogiški jie yra, kad turi teisę pasakyti „ne“, klysti, nežinoti, nemokėti, nenorėti, kad tikras gerumas kitam prasideda nuo gėrio sau pačiam. Pradėti jausti autonomišką savo vertę, kuri nuo niekieno vertinimų nepriklauso, prisiimti atsakomybę už tai, ką galime keisti, susitaikyti ir nuolankiai priimti tai, ko negalime pakeisti. Atgaivinti intuiciją ir kasdieniais atradimais puoselėti dėkingumą. Visi mes pažeidžiami ir trapūs, per supratimą, dalinimąsi, bendrumą ir atjautą galim keisti vieni kitų gyvenimus.